Bilkent Üniversitesi İngilizce ve Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirdikten sonra Fransa'da Strasbourg Marc Bloch Üniversitesi'nde Profesyonel Teknik Tercüme Master'ı yaptım. 2009 senesinde İstanbul'a yerleştim. Hem yazılı hem de sözlü tercüman olarak çeşitli işlerde ve konferanslarda çalıştım. Tercümanlığın yanı sıra kongre organizasyonu ile uğraştım, Fransız bir hukuk bürosunda iletişim ve satış pazarlama yöneticiliği yaptım. 2017 Ekim ayında evlenip Fransa'ya taşındım ve şu an performans koçluğu (Fransa dışından ulaşan danışanlarıma online), pilates eğitmenliği ve free lance, yeminli yazılı/sözlü tercümanlık yapıyorum. 

 

Küçük yaştan beri enerji kaynağım spor oldu. Spor yaparken gerçekten “anı” yaşadığımı hissettim. 7 yaşında başlayıp lisanslı sporcu olarak devam ettiğim tenise, hayatımın ilham kaynağı olan “atlarla” tanışmama vesile olan binicilik sporuna başlayınca veda ettim. Ortaokul, lise ve üniversite hayatım boyunca profesyonel olarak binicilikle uğraştım.  Şu an her iki spor dalına da hobi olarak devam etmekteyim. 2002 senesinden beri pilates ile uğraşıyorum. Bu alanda almış olduğum çeşitli eğitimlerin ardından yoluma STOTT PILATES® metodu ile devam etmeye karar verdiğim için Ful Sertifikalı STOTT PILATES® eğitmeni oldum. Central Pilates bünyesinde 3 sene çalıştıktan sonra şu anda özel olarak pilates ve fitness eğitmenliği yapıyorum. Ayrıca, açık havada spor yapmayı sevdiğim için koşuyorum, bisiklete biniyorum, cross training ile antremanlarımı çeşitlendiriyorum ve 2013 senesinde aldığım TRX eğitmenlik sertifikası ile özel TRX dersleri veriyorum.

 

Kişisel gelişim ile ilgilenmeye ise; hayatıma kattığım ve sonsuz bir keyif alarak yaptığım her şeyin, bireysel gelişimime ve hayata bakış açıma kattığı vizyonu ve bunun önemini gözlemlemem neticesinde başladım. Bu nedenle de eğitim ve iş hayatım boyunca liderlik ve kişisel gelişim üzerine çeşitli eğitimler aldım, sertifika programlarına katıldım. Yoluma koçluk yaparak devam etme kararı almamla birlikte CoachPro ile Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı "Bilişsel Davranışçı Koçluk" eğitimlerimi tamamladım ve ICF üyesi oldum.

 

Sporu ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve zinde, sağlık ve huzur dolu, keyifli bir yaşama önem veren bir kişi olarak; hayatı enerjik yaşama ve bu enerjiyi başka insanlara geçirebilme arzumun peşinden koşuyorum. Her bireyin de eşsiz bir iç potansiyele sahip olduğunu bilerek ve bu potansiyeli değişime, gelişime, eyleme ve başarıya dönüştürme yolunda insanlara destek olabilmek adına bireyin zihinsel sağlığı, beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlıları üzerinde çalışarak yaşam performansını attırmaya yönelik performans koçluğu yapıyorum.