Her alanda bir adım daha ileriye gitmek için hayallerine doğru yolculuğa çıkan ve yaşamında atzu ettiği değişimi yaratanlar sizin için görüşlerini paylaştı. Zaman ayırıp içten paylaşımlarıyla bu sayfaya katkıda bulundukları için onlara teşekkür ederim.

Hayat bize verilmiş en güzel hediye. Bu güzel hediyeyi hayal ettiğimiz gibi yaşayabilmemiz ise paha biçilmez bir mücevher. Hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için gereken güç ve enerji bizde saklı ancak bazen bu enerjiyi de, zamanımızı da israf ediyoruz. Ben de dar alanlarda koşmaya çalıştığım sıralarda Yeşim ile çalışmaya başladım. Yaşam koçluğunun bana iyi gelebileceğini tahmin ediyordum ama bugün söyleyebilirim ki eksik tahmin etmişim. Yeşim'in koçluk desteği, kendi yarattığım engelleri farketmemi ve onları tek tek hayatımdan çıkarmamı sağladı. Engeller yok oldukça gözümde büyüttüğüm her şey teker teker çözümlendi, enerjim arttı, başarı da beraberinde geldi.

Hayat kalitem, yaşam sevincim bugün dünden çok farklı. Yeşim, bana bunu başarabileceğimi kendime kanıtlamamı sağladı.

Bilun K. / İSTANBUL

 

 

 

 

Kendimi tanıyor ancak harekete geçmek için yeterli gücü kendimde bulamıyorum sanıyordum. Motivasyona ihtiyacım olduğunu fark ettiğimde yaşam koçluğunun bana fayda sağlayacağını düşündüm. Yeşim ile çalışmaya başladıktan sonra aslında kendimi tam olarak tanımadığımı ve yanlış soruları sorarak yanlış sorunlar üzerinde ilerlemeye çalıştığımı fark ettim. Yeşim, doğru soruları bulmamda ve böylece doğru sorunlar üzerine gitmemde bana çok yardımcı oldu. Onun sayesinde düzenli yaşamayı, karşıma çıkan sorunlarda durup düşünmeyi ve sorunlarımı mantık çerçevesinde çözümlemeyi, küçük şeylere karşı gülüp geçmeyi ve en önemlisi hayattan keyif alıp pozitif olmayı öğrendim. Bana gösterdiği en önemli şey ise aslında hayatımda başarısızlıklarımın olmadığı ve eksik kalan şeyleri tamamlamadan bunlar hakkında kesin hüküm vermemem gerektiği oldu. Şu anda bulunduğum ruh halimi ve konumu ona borçluyum. Radikal kararlarımı alıp uyguladığım, benim için çok önemli bir dönemde yanımda olup bana destek olduğu için ona gerçekten minnetarım. Çok teşekkür ederim Yeşim. Her zaman pozitif kalalım...

Gülden K. / AYVALIK

 

 

 

 

Hepimizin hayatında öyle anlar vardır ki kendimizi durup dinlemeye, kalbimizden geçene, bedenimizin sesine ayıracak vaktimiz olmadığın sanırız. Koşuşturmaca ile geçer zaman geride yorgunluk izleri bırakarak, keyif özlemi ile..Yeşim'in koçluğu benim en stresli günlerime dingin, pratik ve keyifli yollar çizdi. Samimi bir destek, tarafsız bir bakış açısı ve tatlı bir motivasyon sundu. İyi ki tanımışım dediğim harika bir enerji kendisi. Rehberliğin için çok teşekkür ederim Yeşim.

Selen Y. / İNGİLTERE

 

 

 

 

Bu hayatta hepimizin başa çıkmaya çalıştığı, çözmek için uğraştığı, mücadele ettiği konular var. Başkaları için kolay gelen sizin için zor veya zor gelebiliyor. 

Sadece "yap gitsin" kadar basit olan bir şey için beyniniz size bin türlü oyun oynayabiliyor. İşte ben de kilom ve sağlıklı yaşam ile ilgili o oyunların içinde tam o basitliği kaçırmış, karmaşadan yorulmuş, bütün yolları denemiş ve daha başka ne yapacağım derken çıktı karşıma Yeşim...

Basitçe anlattı.

Önce yapamama nedenimi görmemi sağladı sonra da yaparsam ne olacağını. Sporun sağlık olduğuna inancım sonsuz ancak benim yapabileceğim konusunda inancım sıfırken kalkıp koşmamı sağladı. 

Her görüşme sonrasında hissettiğim duygu güven oldu. Gün içinde yazdığı kısa, basit cümlelere tutundum. Vazgeçmek bir an..o vazgeçmek istediğim zamanlarda devam etmem için destek oldu. 

Beslenirken beynime değil bedenime kulak vermeyi öğretti. Ben bir yola girdim. Hiç bitmeyecek ve hep devam edecek. Yeşim benim ateşleyicim oldu. Hem de farklı şehirlerdeyken. Sevdiği, karar verdiği ve istediği işi bu kadar isteyerek yapınca insanın neler yapabileceğini gösterdi. İyi ki hayatıma dokundu.

Seçil G. / İZMİR

 

 

 

 

Arkadaşım sonra dostum şimdi de koçum..Hayatımın önemli bir bölümünü rayına oturtmamdaki desteği olmasa bugün bu kadar huzurlu olamazdım.

30'lu yaşların en güzel hareketini yapıp işten ayrıldım, 6 ay tatil yaptım ve tam sıkılmaya başladığım anda Yeşim ile çalışmaya başladık. Dostluk bir kenara karşımda profesyonel bir bakış açısıyla karşılaştığım için çalışmalarımızı hep ciddiye aldım ve gerçekten kısa zamanda verim aldık. Onun sayesinde gerçekten ne istediğimi farkettim ve stresten uzak, çalışma saatleri esnek ve o kadar zor (benim için zor) ancak huzurlu uyuyabildiğim bir işe sahip oldum. Sayesinde diyorum çünkü Yeşim olmasaydı belki de hala işsiz güçsüz dolaşıyor olacaktım ya da eski işime yani babamla çalışmaya tekrar dönecek ve mutsuz olmaya devam edecektim. Tekrar teşekkür ederim hayatımda farkındalık yarattığın ve hem zor hem de bir o kadar kolay olan yolu gösterdiğin için..Sevgiyle kal Yeşim.

Burçin. Ü. / İSTANBUL

 

 

 

 

Öncelikle; işinde gayet başarılı olan, samimi ve dobra tavır ile olaylara birden fazla çözümlerle yaklaşan, tavsiyeleri ile bizim yapacağımız diyet, spor, kişisel gelişimleri keyif alarak ve kendimizi sınayarak yapmamızı sağlayan yeşim hocama çok teşekkür ederim. Problemlerimizle ilgili kaygı ve endişelerimizi açığa çıkarıp baş edebilmemizde, tavsiyeleri ile hareket edebildiğimizde sonuç üretkenliğimizi artırmamızda ve farkındalığımızı kazanmamızda bizler için sağlam bir koç ve ötesi...Bir dost :)

S.A. / İSTANBUL